Biegówki na Młocinach
Biegówki na Młocinach

InstruktorW sprawie indywidualnego wynajęcia instruktora na lekcję prywatną, event, wypad do lasu, pokaz, czy cokolwiek innego prosimy o telefon na numer 882 983 139. Zajmiemy się rezerwacją sprzętu i instruktora. Możemy także urządzić lekcję poza terenem koło wypożyczalni (instruktor dojedzie ze sprzętem). Mówimy po angielsku i niemiecku. Dwoje z naszych instruktorów ma też wiedzę o opiece nad osobami niepełnosprawnymi.

Jeżeli obawiasz się, czy dasz radę na zajęciach, to zapewniamy Cię - TAK DASZ RADĘ! Nie tylko Ty, ale także większość uczestników w grupie "początkujący" będzie miała biegówki na nogach pierwszy raz w życiu (i do tego dostosujemy zajęcia)! ;-) W czasie zajęć nie latamy z wywieszonymi jęzorami po całym lesie, tylko ćwiczymy w grupie (nie zgubisz się).
Rezerwacja Młociny: formularz rezerwacji dla Młocin(!).
Rezerwacja Ursynów : formularz rezerwacji dla Ursynowa(!).

Na naszych zajęciach dla początkujących z instruktorem były już tysiące ludzi. Oto opinia Pani Oli, która na takich zajęciach stawiała swoje pierwsze kroki na biegówkach:
"Super atmosfera, bardzo dobra organizacja w samej wypożyczalni. Instruktor na każdego w grupie zwracał uwagę, dawał każdemu konkretne wskazówki i wg mnie każdy mógł czuć się jak na indywidualnej lekcji. Bardzo dziękuję za wprowadzenie do świata narciarskich biegaczy :)
POLECAM WSZYSTKIM."


Więcej recenzji z naszych zajęć znajdziesz na naszym profilu FaceBook'owym"

Nasi instruktorzy:
- Renata Klekotko - młoda i pozytywnie zakręcona dziewczyna z AWF w Warszawie. Uzyskała tam licencjat z wychowania fizycznego, jest instruktorem sportu w dyscyplinach: narciarstwo klasyczne oraz nordic walking. Jest kajakarką i jako trener niepełnosprawnych kajakarzy ma na koncie OLIMPIJSKIE ZŁOTO! Renata jest z nami od samego początku, zajęcia z nią to prawdziwa przyjemność.
- Joanna Leszczyńska absolwentka AWFw Warszawie. Trener II klasy narciarstwa klasycznego oraz trener biathlonu. Na co dzień zatrudniona jako nauczyciel w Zespole Szkół w Warszawie z klasami sportowymi oraz w klubie UKS G-8 Bielany jako trener Biathlonu oraz narciarstwa klasycznego. Była zawodniczka w tych dyscyplinach. Menedżer sportu, instruktor pływania oraz fitness.
- Krzysztof Koc instruktor, który między innymi uczy biegania na nartach niewidomych w Laskach!
- Grażyna CzerniakowskaGrażyna Czerniakowska - absolwentka warszawskiej AWF, nauczycielka wychowania fizycznego, uwielbia pracę z dziećmi zarówno młodszymi jak i starszymi. Ma także uprawnienia do nauki dzieci z różnymi niepełnosprawnościami! Instruktor pływania, gimnastyki korekcyjnej,nordic walking i fitness. Specjalistka od Bezpośredniego Przygotowania Startowego kolarzy MTB ; "po godzinach" uprawia różne sporty, kocha jazdę na rowerze.

Nasz pseudoinstruktor:
- czasami także w rolę instruktora wciela się Łukasz Marks, kierownik wypożyczalni, który na biegówkach zjadł zęby i ma straszną zajawkę na uczenie! biegać nie umie, ale za to na zajęciach z nim jest zawsze wesoło!;-)

Instruktorzy prowadzą zajęcia zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych.

Możliwe jest także uczestnictwo instruktorów w dłuższych wycieczkach, czy imprezach z biegówkami w tle.

GRUPOWE BIEGANIE Z INSTRUKTOREM dla początkujących i początkujących+.
Dla wszystkich, którzy chcą spróbować biegania z instruktorem , mamy propozycję - często chadzamy większą grupą do naszego lasu lub parku (rozkład zajęć na najbliższy czas jest zawsze na stronie głównej). Nasi "zaprzyjaźnieni" instruktorzy udzielają tam lekcji
Dla wypożyczających sprzęt w naszej wypożyczalni - zajęcia i sprzęt kosztują 50 (dzień powszedni) lub 70 zł (weekend)
, a dla tych, którzy przyjdą z własnym sprzętem - zajęcia kosztują 20 zł (dzień powszedni) 30 zł (weekend).
Czasami wieczorami organizujemy zajęcia w dwóch grupach: "początkującej" i "początkującej+" (grupa "+" to oferta dla tych, którzy już umieją "chodzić"). W dzień zwykle jest tylko grupa "początkująca". Proszę sprawdzać to na bieżąco.
Jeżeli zajęcia są po ciemku - przydają się lampki-czołówki. Kto takową ma, niech zabierze ze sobą. Tym, którzy nie mają - oferujemy wypożyczenie.

UWAGA! Zawsze punktualnie wyruszamy! Wymarsz z Żubrowej 15a (Młociny) lub Kazury 2b (Ursynów). Prosimy o przybywanie odpowiednio (20 minut minimum) wcześniej. Osoby wpadające w ostatniej chwili bardzo nam dezorganizują pracę. Osoby, które chcą skorzystać z naszego sprzętu, prosimy o wcześniejszą rezerwację przy pomocy formularza rezerwacyjnego, podając czas wypożyczenia 2 h, z dopiskiem w komentarzu "na zajęcia z instruktorem". Osoby z własnym sprzętem nie muszą rezerwować, mogą po prostu przyjść, ale niech zerkną w ostatniej chwili na stronę i/lub FaceBooka, czy zajęcia nie są odwołane.
To raczej nie są zajęcia dla dzieci. Jeżeli ktoś przyjdzie z dzieckiem, to będzie ono w czasie zajęć pod opieką dorosłego, z którymi przyszło. Proszę nie oczekiwać od dzieci cudów. Biegówki nie u wszystkich naszych milusińskich wywołują entuzjazm (określając to eufemistycznie)! ;-)
Ubieramy się pamiętając o tym, że będziemy się ruszać, ale też czasami trochę stać. Zapasowe rękawiczki w kieszeni lub małym placaczku nie są od rzeczy (szczególnie przy mokrym śniegu).

Poniżej jest opis, jak taka lekcja wygląda:
Wczoraj kolejna ekipa biegała po ciemku. Zebrało się coś koło 15 osób + Pani instruktor, moja córka i ja.
2 osoby z tych 15 miały jakieś doświadczenie na nartach biegowych - jedna miała za sobą 2-godzinne bieganie z instruktorem w czwartek, a druga "kiedyś miała jakieś biegówki na nogach". ;-) Poza tym- totalni początkujący.
Biegaliśmy w Parku Młocińskim. Jest to teren szczególnie odpowiedni do tego typu eskapad, bo szeroka, biegnąca dookoła pętla gwarantuje, że
1. Nikt się nie zgubi.
2. Pani instruktor może spokojnie podjechać do każdego i zwrócić mu uwagę (albo pochwalić).
3. Jeżeli ktoś biegnie wolniej niż inni, to i tak ma resztę biegnących w zasięgu wzroku. A reszta widzi jego. Najszybsi zawracają tak, żeby grupa trzymała się razem
4. Jeżeli ktoś ma dość, albo ma inne plany, to może spokojnie zawrócić, skorzystać ze skrótu, albo po prostu może usiąść na jednaj z ławeczek/ altanek i odpocząć (racząc się ...).
5. Jeżeli ktoś ma problemy ze sprzętem, albo ze sobą, Pani instruktor albo pomocnik zawsze podjeżdżają i pomagają.
6. Jeżeli ktoś ma nadmiar enargii - może przelecieć sobie dodatkowe kółko, albo latać przód-tył. Totalnie niewyżytych Kierownik zaprasza po lekcji na 30-minutowy "spacer" czarną trasą po lesie. Kierownik ma kilka lat na karku, ale - gwarantuję - chętni wrócą wyżyci do trzeciej potęgi !

W czasie zajęć, co pewien czas, Pani instruktor zarządza postój i ćwiczenia. Kto chce, ćwiczy, kto nie - przygląda się .
Lekcja trwa 2 godziny (1,5 godziny na śniegu +2 razy 15 minut dojście i rozgrzewka). Wszyscy dają radę. Widok 20 migoczących czołówek na śniegu jest bewzględnie wart zobaczenia.

Poniżej znajdują się też zdjęcia z naszego biegania "za jasności". galeria zdjęć
Zapraszamy!
Ver.: 1