Biegówki na Młocinach
Biegówki na Młocinach

Zajęcia, instruktorzy
W sprawie lekcji indywidualnych prosimy o bezpośredni kontakt z instruktorami (kontakt do instruktorów znajduje się na samym dole strony)

Nasze zajęcia grupowe, to zajęcia dla początkujących. "Pierwsze kroki na nartach". Trwają 1,5h na śniegu. Odbywają się w lesie lub parku, niedaleko wypożyczalni, w miejscu i czasie wskazanym przez nas. Zajęcia ruszają punktualnie o wyznaczonej przez nas godzinie. Mogą uczestniczyć w nich osoby z naszym sprzętem (wcześniej muszą go zarezerwować na odpowidnią godzinę) lub własnym. Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach grupowych tylko razem z opiekunem.
(cena 70 zł od osoby - nie zawiera wypożyczenia sprzętu)


Jak tylko pojawi się śnieg - działamy


Uczestnictwo w "zajęciach grupowych" ,zgłaszamy za pośrednictwem formularza rezerwacyjnego w momencie rezerwacji sprzętu (wpisując odpowiednie uwagi w komentarzu) lub mailem/SMSem w przypadku własnego sprzętu.

Jeżeli obawiasz się, czy dasz radę na zajęciach grupowych, to zapewniamy Cię - TAK DASZ RADĘ! Nie tylko Ty, ale także większość uczestników w grupie "początkujący" będzie miała biegówki na nogach pierwszy raz w życiu (i do tego dostosujemy zajęcia)! ;-)
Nasze motto na zajęcia to : "Najszybszych porzucamy".;-) W czasie zajęć nie latamy z wywieszonymi jęzorami po całym lesie, tylko ćwiczymy w grupie (nie zgubisz się).

UWAGA! Zawsze punktualnie wyruszamy! Wymarsz z Żubrowej 15a (Młociny). Prosimy o przybywanie odpowiednio (20 minut minimum) wcześniej. Osoby wpadające w ostatniej chwili bardzo nam dezorganizują pracę. Osoby, które chcą skorzystać z naszego sprzętu, prosimy o wcześniejszą rezerwację przy pomocy formularza rezerwacyjnego. Osoby z własnym sprzętem nie muszą rezerwować, mogą po prostu przyjść, ale niech zerkną w ostatniej chwili na stronę i/lub FaceBooka, czy zajęcia nie są odwołane.
To raczej nie są zajęcia dla dzieci.Jeżeli ktoś przyjdzie z dzieckiem, to będzie ono w czasie zajęć pod opieką dorosłego, z którymi przyszło. Proszę nie oczekiwać od dzieci cudów. Biegówki nie u wszystkich naszych milusińskich wywołują entuzjazm (określając to eufemistycznie)! ;-)
Ubieramy się pamiętając o tym, że będziemy się ruszać, ale też czasami trochę stać. Zapasowe rękawiczki w kieszeni lub małym plecaczku nie są od rzeczy (szczególnie przy mokrym śniegu).

Poniżej jest opis, jak taka lekcja wygląda:
Wczoraj kolejna ekipa biegała po ciemku. Zebrało się coś koło 15 osób + Pani instruktor, moja córka i ja.
2 osoby z tych 15 miały jakieś doświadczenie na nartach biegowych - jedna miała za sobą 2-godzinne bieganie z instruktorem w czwartek, a druga "kiedyś miała jakieś biegówki na nogach". ;-) Poza tym- totalni początkujący.
Biegaliśmy w Parku Młocińskim. Jest to teren szczególnie odpowiedni do tego typu eskapad, bo szeroka, biegnąca dookoła pętla gwarantuje, że
1. Nikt się nie zgubi.
2. Pani instruktor może spokojnie podjechać do każdego i zwrócić mu uwagę (albo pochwalić).
3. Jeżeli ktoś biegnie wolniej niż inni, to i tak ma resztę biegnących w zasięgu wzroku. A reszta widzi jego. Najszybsi zawracają tak, żeby grupa trzymała się razem
4. Jeżeli ktoś ma dość, albo ma inne plany, to może spokojnie zawrócić, skorzystać ze skrótu, albo po prostu może usiąść na jednaj z ławeczek/ altanek i odpocząć (racząc się ...).
5. Jeżeli ktoś ma problemy ze sprzętem, albo ze sobą, Pani instruktor albo pomocnik zawsze podjeżdżają i pomagają.
6. Jeżeli ktoś ma nadmiar enargii - może przelecieć sobie dodatkowe kółko, albo latać przód-tył. Totalnie niewyżytych Kierownik zaprasza po lekcji na 30-minutowy "spacer" czarną trasą po lesie. Kierownik ma kilka lat na karku, ale - gwarantuję - chętni wrócą wyżyci do trzeciej potęgi !

W czasie zajęć, co pewien czas, Pani instruktor zarządza postój i ćwiczenia. Kto chce, ćwiczy, kto nie - przygląda się .
Lekcja trwa 2 godziny (1,5 godziny na śniegu +2 razy 15 minut dojście i rozgrzewka). Wszyscy dają radę. Widok 20 migoczących czołówek na śniegu jest bewzględnie wart zobaczenia.

Poniżej znajdują się też zdjęcia z naszego biegania:
Zajęcia z Renią w Parku Młocińskim


Nasi instruktorzy (w kolejności alfabetycznej):
(na hasło "Biegówki na Młocinach są super" u instruktorów jest bonus 10 zł)

Grażyna Dobkowska - tel. 501343769 (do 14:00 w dni powszednie kontakt raczej SMSem)- absolwentka warszawskiej AWF, nauczycielka wychowania fizycznego, uwielbia uczyć zarówno dzieci jak i dorosłych. Ma także uprawnienia do nauki dzieci z różnymi niepełnosprawnościami! Instruktor pływania, gimnastyki korekcyjnej i nordic walking. "Po godzinach" uprawia różne sporty, kocha jazdę na rowerze, staruje w ultramaratonach rowerowych.

Krzysztof Koc - tel. 792132613; email krzysztof.koc13@gmail.com - pasjonat, uczący dzieci niewidome biegania na nartach; był trenerem kadry Polski juniorów w biegach Narciarskich osób z dysfunkcją wzorku, wielokrotny uczestnik Biegu Piastow - uczy stosując profesjonalne metody na luzie i z uśmiechem :)

Norbert Konarzewski - tel. 693920028 - na nartach biega od 20 lat. Ukończył kurs instruktorski, aby móc w profesjonalny sposób dzielić się z innymi wiedzą i doświadczeniem. W trakcie zajęć z chęcią opowie o sprzęcie, trasach czy też książkach i filmach o tematyce narciarstwa biegowego. Poza zimą pasjonat jazdy rowerami (mtb, szosowe), biegania, pływania. Uczestniczył w zawodach triathlonowych, maratonach, biegach ultra.

Marcin Weksej - tel. 503156134 - instruktor narciarstwa biegowego, ale również biolog, ratownik WOPR i płetwonurek. Pedagog z dużą dozą cierpliwości i specyficznym Monty Pythonowskim poczuciem humoru. Po angielsku też gada!


Ver.: 1